O mnie


Codeboy

Kilka słów Na szybko

Mam na imię Marcin, mam 22 lat. Programowania uczyłem się na własną rękę. Zacząłem od technologii webowych, a obecnie skupiam się na Javie i jej ekosystemie od czasu do czasu wracając do frontendu. Pierwsze kroki zacząłem stawiać pod koniec 3 roku technikum informatycznego, w którym jednak programowania nie było (tylko prosta webówka). Mogę więc powiedzieć, że jestem w 100% samoukiem. Programowanie spodobało mi się na tyle, że chciałem z tym wiązać przyszłość. Po technikum zamierzałem dalej studiować informatykę, jednak po analizie plusów i minusów postanowiłem zrezygnować ze studiów w tym kierunku i jak na razie jestem zadowolony z tego wyboru.

O pierwszą pracę nie było ciężko. Już po pierwszej rozmowie rekrutacyjnej otrzymałem ofertę pracy z której od razu skorzystałem. Minął już rok i zdecydowanie nie żałuję decyzji. Dzięki tej pracy, poza zdobywaniem doświadczenia w programowaniu, znacznie też rozwijam swoje umiejętności miękkie - pracuje na co dzień zdalnie z anglojęzycznym zespołem, od czasu do czasu zdarzają się delegacje za granicę i mam też okazję prowadzić zajęcia w LO z podstaw programowania w ramach pracy.

Zrobiłem wpis na blogu, gdzie opisałem dokładniej swoją drogę od początków z programowaniem do dostania pierwszej pracy. Zachęcam do przeczytania ;)

Technologie i % wyrażające jak się w danej technologii czuję

Języki programowania

JavaScript, ES6
75%
Java
85%
Kotlin
40%

Technologie Javowe

Spring
60%
Hibernate
50%
JSP
70%
Servlets
40%
JUnit
70%
Mockito
50%
AssertJ
50%

Technologie webowe

HTML5
90%
CSS3
90%
jQuery
60%
Bootstrap
80%
Angular
70%
TypeScript
70%

Inne

Git
80%
Webpack
80%
npm
90%
ESLint
90%
Gradle
80%
Maven
60%
Ant
40%
Jekyll
80%

IDE

Eclipse
50%
Intelij
90%
WebStorm
90%
Visual Studio
70%