O mnie


Kilka słów + umiejętności

Kilka słów back story

Hej, mam na imię Marcin i mam 22 lata. Programowania uczyłem się na własną rękę. Zacząłem od technologii webowych, a obecnie skupiam się na Javie i jej ekosystemie od czasu do czasu wracając do frontendu. Pierwsze kroki zacząłem stawiać pod koniec 3 roku technikum informatycznego, w którym jednak programowania nie było (tylko prymitywny web). Mogę więc powiedzieć, że jestem w 100% samoukiem. Programowanie spodobało mi się na tyle, że chciałem z tym wiązać przyszłość - i tak też się stało. Po technikum zamierzałem dalej studiować informatykę, jednak po analizie plusów i minusów postanowiłem zrezygnować ze studiów w tym kierunku i jak na razie jestem zadowolony z tego wyboru.

Ze znalezieniem pierwszej pracy nie miałem dużego problemu, dzięki temu, że gdzieś tam w tle cały czas inwestowałem w naukę programowania. Już po pierwszej rozmowie rekrutacyjnej otrzymałem ofertę pracy z której od razu skorzystałem. Niedługo miną 2 lata i zdecydowanie nie żałuję decyzji. Dzięki tej pracy, poza zdobywaniem doświadczenia w programowaniu, znacznie też rozwijam swoje umiejętności miękkie - praca z anglojęzycznym zespołem, delegacje zagraniczne i krajowe, a także miałem okazję prowadzić zajęcia w LO z podstaw programowania w ramach pracy. Także wszystko układa się super i oby tak dalej :slightly_smiling_face:

Zrobiłem wpis na blogu, gdzie opisałem dokładniej swoją drogę od początków z programowaniem do dostania pierwszej pracy. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji to zachęcam do przeczytania :wink:

Technologie i % wyrażające jak się czuję w danej technologii

Języki programowania

Java
90%
JavaScript
80%
Kotlin
60%
Scala
15%
Python
20%

Technologie Javowe

Spring
80%
Hibernate
50%
Lombok
70%
JUnit
70%
Mockito
70%
AssertJ
70%

Technologie webowe

HTML5
90%
CSS3
90%
jQuery
50%
Bootstrap
80%
Angular
70%
TypeScript
70%

Inne

Git
80%
Webpack
80%
ESLint
90%
Gradle
80%
Maven
60%
Ant
40%
Jekyll
80%

IDE

Eclipse
40%
Intelij
90%
WebStorm
90%
Visual Studio
70%