Moje projekty


i te mniej i te bardziej poważne

10 - Ilość wszystkich projektów

Chronologicznie Od najnowszego

Rok 2018 Praca komercyjna ;)

Rok 2017 Tu się wszystko zaczęło

You Shall Not Pass demo

You Shall Not Pass


JavaScript, HTML, CSS

Mini gierka, którą robiłem na potrzeby konkursu Gynvael's Winter GameDev Challenge 2017. Największym wyzwaniem było umieszczenie gry w pojedynczym pliku html (włącznie z grafikami w base64 - wszystko musiało być zapisane tekstowo w tym pliku) oraz zmieszczeniu się w 20KB - bo takie były zasady. Wygrałem dzięki niej 50$. Gra nie jest jakoś super grywalna, ale jestem zadowolony, że udało mi się coś takiego sklecić w 20KB. Przed zagraniem polecam przeczytać readme na GitHubie.

Zagraj Github
Scraper statystyk języków programowania demo

Scraper statystyk języków programowania


Java, Jsoup, Json smart, Apache Commons, Logback

Narzędzie konsolowe, które zbiera statystyki na potrzeby mojej strony jaki-jezyk-programowania.pl. Obecnie zbiera dane z Github, Meetup.com, StackOverflow, Tiobe INDEX, Spectrum ranking oraz z Wikipedii (najnowsze wersje języków). Wszystko ląduje do pliku JSON, z które poźniej czytane są dane przez moją stronę.

Github
Aplikacja do zarządzania

Aplikacja do zarządzania "todo" listami


Java, Servlet, JSP, JSTL, Spring, Hibernate, Maven, JUnit, Mockito, Tomcat

Aplikacja która rozwijałem w celu nauki Javy i jej technologii. Obecnie oferuję system logowania/rejestracji oraz podstawowe funkcjonalności CRUD na "todo" listach. Całość jest zabezpieczona przy użyciu Spring Security.

Github
Remake retro gry Tank1990/Battle City demo

Remake retro gry Tank1990/Battle City


Phaser, Javascript(ES6)

Gra tworzona jako odskocznia od typowych projektów. Remake znanej gry, pewnie każdy grał w dzieciństwie. Nie jest dokończony, zatrzymałem się na podstawowych elementach mechaniki gry (bez leveli, różnych czołgów i zbierania ulepszeń). Było to ciekawe doświadczenie, może kiedyś do tego wrócę :).

Zagraj Github
Jaki-jezyk-programowania.pl demo

Jaki-jezyk-programowania.pl


HTML, CSS, Javascript (ES6), Boostrap, JQuery, Webpack, Npm

Strona internetowa skierowana dla początkujących programistów, która ma na celu pomoc w wyborze technologii do danego zastosowania. Poza tym, można tam znaleźć opisy technologii, statystyki językówm, polecane książki i videokursy programistyczne.

Zobacz Github
Blog devcave.pl demo

Blog devcave.pl


Jekyll, HTML, CSS, Javascript, Boostrap, JQuery, Npm

Czyli ten blog, który powstał dzięki inicjatywie DajSiePoznac2017. Blog działa na Jekyllu. Przepisałem niemal od zera jeden z początkowych motywów, więc 90% wyglądu i funkcjonalności stworzyłem sam.

Github

Początki Na tych projektach stawiałem pierwsze kroki

Animacja - ASCII art demo

Animacja - ASCII art


HTML, CSS, Javascript

Animacja dzięki której wygrałem konkurs świąteczny (100zł na książkę :D) zorganizowany przez Forum Pasja Informatyki. Zajęła 1 miejsce z 72 głosami (drugie miało 35). Celem konkursu było wykonanie animacji znaków ASCII o tematyce świątecznej w dowolnej technologii.

Zobacz Github
Zwierciadła i soczewki demo

Zwierciadła i soczewki


HTML, CSS, Javascript

Aplikacja symulującą rysowanie odbić w zwierciadłach i soczewkach. Projekt szkolny na fizykę wykonany z kolegą. Wymagało trochę myślenia ;) Bardzo podobał mi się proces tworzenia tej aplikacji. Było to ciekawe doświadczenie na początku przygody z programowaniem.

Zobacz Github
Game of Life Johna Conwaya demo

Game of Life Johna Conwaya


HTML, CSS, Javascript

Mój drugi projekt. Robiłem go razem z kolegą. Jest to implementacja "Gry w życie" Johna Conwaya w JavaScriptcie. Ciężko nazwać to grą, ale było to ciekawe doświadczenie jak dla początkujących programistów ;).

Zagraj Github
Gra kółko i krzyżyk demo

Gra kółko i krzyżyk


HTML, CSS, Javascript

Jest to mój pierwszy projekt poza mało poważnymi stronkami wykonanymi na potrzeby szkolne. Zaczynałem wtedy zabawę z Javascript.

Zagraj Github